google-site-verification: googlebdea4444c397dc03.html دکوراسیون داخلی و طراحی و معماری داخلی و منزل
تاريخ : یکشنبه بیست و پنجم تیر ۱۳۹۱ | 0:26 | نویسنده : مهندس چوکامی
خانه اکوتک ، رنگارنگ و روشن

در اینجا خانه ای را می بینیم که بر اساس محیط زیست طراحی شده است و با الهام از طبیعت در آن رنگهای روشن و شادی را می بینیم .

این خانه منحصر به فرد است زیرا رنگهای شاد و طبیعی آن باعث ایجاد احساس شادابی و سرزندگی در انسان می گردد .

همچنین در این خانه سیستم های تحویه هوایی تعبیه شده است که باعث می شود دمای هوا متناسب با نیاز انسان تعدیل یابد ، مثلا در گرما خنک و در سرما گرم گردد ، که این عمل تنها به وسیله استفاده از سیستم های اکوتک ایجاد شده است .

اعضای خانه و میهمانان می توانند از سه فضا با رنگهای متفاوت بهره بگیرند که هر کدام باعث شادی و افزایش روحیه می شود .

پانل خورشیدی روی سقف قرار دارد که باعث می شود بیش از 30 % از انرژی مصرفی خانه بدین ترتیب تامین گردد .همچنین نوع پنجره ها نیز به صورتی هستند که می توانند از هدر رفتن انرژی جلوگیری کنند .

حتی می توانیم در طراحی مبلمان داخلی ببینیم که  تمامی عناصر بسیار به طبیعت نزدیک هستند و اینکه این خانه بسیار سازگار با محیط زیست طراحی شده است .

برای مشاهده ی نمونه کارهای اجرا شده توسط پرسنل شرکت دوریکا اینجا کلیک کنید.


برچسب‌ها: خانه مدرن

تاريخ : شنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۹۱ | 23:46 | نویسنده : مهندس چوکامی
طراحی منحصر به فرد صندلی با الهام از کرگردن

در این صندلی به شکل زیبایی از فرم کرگدن استفاده شده است که در عین زیبایی نمایانگر قدرت و وقار این حیوان نیز می باشد .

در این صندلی با استفاده از فرم بدن این حیوان و نشان دادن آن با وقار و ابهت بسیار به استفاده کننده این محصول این حس القا می شود که با تکیه به این صندلی بسیار قدرتمند و تواناست .

و همچنین فرد به این باور می رسد که بر همه چیز تسلط دارد و توانایی کنترل امور را خواهد داشت . این صندلی برای فضاهای اداری طراحی شده است و  در واقع طراح تمایل داشته است که از خصوصیات این حیوان درفضای اداری بهره بجوید .

با هم این صندلی زیبا با طراحی بیونیک ( الهام گرفته از طبیعت ) را می بینیم .

برای مشاهده ی تصاویر خاص و شگفت انگیز پیرامون دکوراسیون داخلی اینجا کلیک کنید.برچسب‌ها: دفتر مدرن

تاريخ : شنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۹۱ | 23:20 | نویسنده : مهندس چوکامی
میز قهوه معاصر با سبک روستیک طراحی شده توسط (چیستا )

ایده های مختلف برای میزهای قهوه خوری می تواند فضای رومانتیکی را برای تایم استراحت و خوردن قهوه فراهم کند .

این میز قهوه بسیار جذاب است زیرا نه تنها از سبک روستیک استفاده کرده است بلکه همراه با متریال مدرن استفاده شده است که زیبایی متفاوتی را ایجاد می نماید .  

این نوع طراحی میز قهوه خوری می تواند بسیار مناسب باشد برای فضایی که دنج و در عین حال مدرن است . و همه اینها به خاطر توانایی بالای متریال چوب است که با این فینیشینگ زیبا بسیار جذاب تر شده است 

این میز توسط شرکت چیستا که شرکتی آمریکایی است طراحی شده و این میز در خود نوعی توحش مدرنیسم را به شکلی جذاب جای داده است . با هم به این زیبایی می نگریم .

برای مشاهده ی دکوراسیون زیبا و جذاب اینجا کلیک کنید.


برچسب‌ها: خانه مدرن

تاريخ : شنبه هفدهم تیر ۱۳۹۱ | 12:6 | نویسنده : مهندس چوکامی

در هر خانه و اتاقی یک نقطه کانونی وجود دارد که مرکز توجه است. بهتر است برای شروع دکوراسیون، این محل را شناسایی کرده و از آنجا آغاز کنید؛ تعادل را در اولویت کارهایتان قرار دهید. ترکیب مناسبی از رنگ، اندازه جنس و شکل می‌تواند تصویری شگرف و ماندگار خلق کند.


نکته طلایی: در دکوراسیون منزل به تعادل بیش از تقارن اهمیت دهید


" چند توصیه "
•در استفاده از رنگ‌ها به خاطر داشته باشید رنگ‌های ملایم نظیر آبی یخی، سبز کمرنگ، سفید، کرم، زرد ملایم و بنفش یاسی آرامش بیشتری به ارمغان می‌آورد. البته علایق افراد درباره رنگ‌ها متفاوت است. وسایل خانه‌تان را به رنگ مورد علاقه خود انتخاب کنید.
•از تکنیک نقاشی تک رنگ، رنگ‌های فابریک و تن‌های رنگی‌ استفاده کنید که فضا را بزرگتر نشان دهد.
•از تجهیزات نوری بیشتری نظیر آباژور، چراغ‌های پایه‌دار، نور در قفسه کتاب و داخل کابینت‌ها،حباب‌های نور در طاقچه‌ها و کنج اتاق و نیز نورهای نقطه‌ای برای تاکید برنمایش وسایل استفاده کنید.
•در مقابل منبع نور مانند پنجره، یک آیینه قرار دهید تا روشنایی طبیعی روز را به داخل اتاق هدایت کند و به ترتیب اتاق را بزرگتر و درخشان‌تر جلوه دهد و بتوانید از مناظر طبیعی و زیبای پشت پنجره‌ها لذت ببرید.
•اگر "فضای مرده‌ای" مانند طاقچه، تو رفتگی در دیوار و دالان یا راهرویی وجود دارد که برای قرار دادن بعضی وسایل مناسب است، حتما از آن استفاده کنید.
•بخش‌های مختلف خانه را با گستردن قالیچه، درهای کشویی و چیدن دقیق مبلمان مرزبندی کنید.

 

حرف آخر

مینی مال فکر کنید. اثاثیه ضروری و مفید را حفظ و بقیه را دور بریزید. با بهره‌گیری از هنر مینی‌مال (یا حداقل گرایی) نه تنها آشفتگی‌های ظاهری خانه را، بلکه آشفتگی‌های پنهان ذهنی خود را نیز از بین می‌برید. فلسفه مینی‌مال نشان از زیبایی و جذابیت در عین ایجاز و سادگی دارد.
دکوراسیون خانه بیانگر سلیقه و انتخاب شما و به نوعی بازتاب شخصیت شماست، ‌نشان دهید چه ذهن زیبایی دارید...

منبع : مجله منزل

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون دکوراسیون منزل کلیک کنید.


برچسب‌ها: خانه مدرن

تاريخ : شنبه هفدهم تیر ۱۳۹۱ | 12:2 | نویسنده : مهندس چوکامی

بازسازی حمام و سریس بهداشتی ممکن است کاری سخت و دشواری به نظر برسد اما همیشه راه حلی برای تسهیل هر کار سختی وجود دارد که این مورد نیز از این قاعده مستثنا نیست.هر کاری اگر روی اصول و با برنامه پیش ببرید مطمئن باشید کار نه تنها برایتان سخت و خسته کننده نیست بلکه از انجام آن نیز لذت خواهید برد.به مراحل زیر که برای بازسازی سرویس بهداشتی به شما توصیه می کنیم توجه کنید.

از ابتدا برای خود مشخص کنید که در چه حد تصمیم دارید به تغییر مدل و بازسازی سرویس بهداشتی بپردازید و برنامه روشنی را برای خود تعیین نمایید. تصمیمات آنی و بی برنامه ریزی قبلی در اواسط کار هیچ نتیجه ای جز سردرگمی و خسته شدن شما ندارد و سبب می شود به نتیجه دلخواه و ایده آل خود نرسید.
•مشخص کنید که آیا تصمیم داریدیکم تغیرات سطحی و جزئی را اعمال کنید یا قصد دارید یک تغییر اساسی و کلی در سرویس بهداشتی خود بوجود آورید. تعیین این موضوع به شما کمک می کند تا راحت تر و صحیح تر برای شروع و برنامه ریزی کنید.
•میزان سختی کار و زمان تقریبی لازم را محاسبه کنید.مقیاس سرویس بهداشتی نیز در تعیین سختی کار بسیار اندازه دارد.

•تخمین بودجه مورد نیاز : از ابتدای کار به فکر هزینه های مورد نیاز باشید و آن را فراهم کنید و کنار بگذارید. اگر در اواسط کار با کمبود بودجه مواجه شوید کار به بن بست می خورد و ناچارید برای مدتی پروژه را متوقف کنید و این سبب می شود از کار دل زده شوید و کار برایتان کسل کننده و خسته کننده شود و برای مدت ها اتمام کار به تعویق بیافتد.
شما می توانید با انجام اقداماتی در هزینه های بازسازی سرویس بهداشتی خود صرفه جویی کنید برای مثال اقداماتی که فکر می کنید خودتان از پس انجام دادنشان برمی آیید را خودتان انجام دهید و تنها برای کارهایی که هیچ گونه مهارتی در انجام آن ندارید را به یک فرد پیمان کار ماهر واگذار کنید.

فراموش نکنید که برای خرید وسایل و ابزار سرویس بهداشتی خود به خاطر صرفه جویی در هزینه ها انواع نامرغوب را به دلیل ارزان تر بودن انتخاب نکنید. زیرا این کار نه تنها هیچ کمکی به صرفه جویی در هزینه های شما نمی کند بلکه سبب می شود پس از گذشت زمانی کم خراب شوند و نیاز به هزینه ای مجدد برای تعمیر یا تعویض داشته باشند. بنا بر این خرید وسایل و تجهیزات با کیفیت تر و کمی گران تر می تواند به نوعی صرفه جویی در هزینه ها باشد.
اگر تصمیم به ایجاد تغییرات کلی و اساسی در مدل و شکا سرویس بهداشتی دارید ممکن است نیاز به کسب مجوز داشته باشید که این کار نیز هزینه بر است و هنگام تعیین هزینه های مورد نیاز آن را نیز باید مد نظر داشته باشید.
•لازم به ذکر است که تغییر کلی در مدل سرویس بهداشتی با تغییر مدل ساختار قسمت های دیگر مثل اتاق خواب متفاوت است. برای تغییر مدل یک اتاق خواب برای مثال تنها کافیست یک دیوار را خراب کنید و یک دیوار جدید در جایی دیگر بسازید. اما برای تغییر مدل و ساختار یک سرویس بهداشتی علاوه بر این کار باید تمام لوله کشی ها و سیستم سیم کشی و جای روشویی و توالت را نیز تغییر دهید به هیمن دلیل است که تغییر در ساختار یک سرویس بهداشتی پیچیده تر و زمان بر است و از ابتدا باید خود را برای این کار آماده کنید.

•زمانی که تصمیم گرفتید که یک تغییر کلی در ساختار سرویس بهداشتی خود ایجاد کنید, بهترین فرصت است برای اضافه کردن تجهیزاتی که به آن نیاز دارید اما از داشتن آن محروم بودید. برای مثال اگر برای حل مشکل رطوبت نیاز به خشک کندده فضا است و سرویس بهداشتی شما از این سیستم محروم است زمان بازسازی سرویس بهداشتی بهترین فرصت است برای تجهیز کردن سرویس بهداشتی به این سیستم.
•وان حمام , روشویی و شیرهای آب و دوش از مهم ترین و اصلی ترین وسایل در یک سرویس بهداشتی هستند. بنابراین اگر نیاز به تعویض هر یک از آن هاست در انتخاب و خرید آن ها دقت لازم را داشته باشید و سعی کنید نوعی که انتخاب می کنید هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ کیفیت در سطح بالایی قرار داشته باشند.هم چنین هنگام نصب وان و دیگر تجهیزات دقت نمایید که عایق بندی و زیر سازی مناسب انجام شده باشد.
•نکته مهم دیگر کف÷وش سرویس بهداشتس است که باید در انتخاب آن دقت شود زیرا از گزینه نامناسبی را انتخاب نمایید ممکن است رطوبت و نم موجود در سرویس بهداشتی مشکل ساز شود. بهترین گزینه برای سرویس بهداشتی انواع کاشی ها و سرامیک ها هستند که امروزه با تنوع بی حدی که دارند می توانند با هر دکوراسیونی در هر سبک و رنگ هماهنگ شوند.ضمنا عایق بندی کف سرویس بهداشتی قبل از نصب عرگونه کفپوشی نیز بسیار مهم و الزامی است.

برای کسب اطلاعات افزون بر مطالب بالا اینجا کلیک کنید.

منبع : مجله منزل


برچسب‌ها: تکنیک های تعمیر خانه

تاريخ : شنبه هفدهم تیر ۱۳۹۱ | 11:59 | نویسنده : مهندس چوکامی
آشپزخانه یکی از مهمترین مناطق خانه است که باید به دکوراسیون آن بیش از سایر قسمت ها توجه داشت، و این امر به ویژه در حین رعایت اصول فنگ شویی از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. فراموش نکنید که نحوه دیزاین و دکوراسیونی که برای آشپزخانه در نظر می گیرید، روی سلامت و موفقیت شما تاثیر می گذارد و به واسطه دکوراسیون مناسب این فضا به کامیابی و قدرت دست پیدا می کنید.
مکان قرار گرفتن آشپزخانه
اولین چیزی که در مورد آشپزخانه مورد توجه قرار می گیرد این است که اساساً آشپزخانه در کجای خانه واقع شده است. شاید همیشه آنقدر قدرت انتخاب نداشته باشیم که جای هر یک از اتاق های خانه را انتخاب کنیم، اما اگر در حال ساخت خانه ای جدید هستید و یا قصد بازسازی خانه قدیمی خود را دارید، بهترین حالت آن است که آشپزخانه را در فسمت انتهایی خانه خود قرار بدهید. به این معنا که اگر یک خط فرضی در وسط خانه بکشیم آشپزخانه در قسمت انتهایی و به دور از خط فرضی مرکزی واقع شده باشد. بهتر است زمانی که فرد وارد خانه می شود یکمرتبه آشپزخانه جلوی چشمش نباشد. این مسئله هم مهمانان و هم اعضای خانه را به پرخوری ترغیب می کند.
اما اگر حق انتخاب ندارید و آشپزخانه در جلوی روی شما قرار گرفته، چند تکنیک وجود دارد که به واسطه آن می توانید توجه افراد را از آن منحرف کنید. از این فرصت برای به کار گیری خلاقیت بیشتر استفاده کنید، به عنوان مثال می توانید از پرده یا لووردراپه استفاه کنید. یک روش دیگر آن است که در طرف مخالف آشپزخانه یک وسیله دکوری جذاب بگذارید تا حواس کسی که وارد خانه می شود به آن جلب شود.
طرح اولیه آشپزخانه
نحوه قرار دادن وسایل مختلف در آشپزخانه خیلی مهم است. به طور مثال گاز باید در جایی قرار داشته باشد که کدبانو در حین آشپزی پشتش به درب ورودی و مهمانها نباشد. اگر امکان این کار وجود ندارد، بالای گاز از آینه و یا ورقه های شفاف آلومینیومی استفاده کنید. سایز آن هر قدری که می خواهید می تواند باشد، اما هر چقدر بزرگتر باشد، بهتر است.
از آنجایی که امروزه کاربرد آشپزخانه ها تا حدی تغییر پیدا کرده است و آشپزخانه های جدیدی طراحی شده و حتی این امکان را نیز فراهم می آورند که دو نفر در آن واحد آشپزی کنند. طراحی به گونه ای است که حتی فردی که در حال آشپزی است به راحتی می تواند با مهمانها و سایر افراد خانواده در ارتباط باشد. این روزها افراد خانواده عادت پیدا کرده اند که همه در کار آشپزی با هم مشارکت داشته باشند و خانواده های پر مشغله از وقت پخت و پز به عنوان فرصتی برای همدلی و صمیمیت بیشتر استفاده کنند.
رنگ آشپزخانه

طرفداران فنگ شویی معتقدند که رنگ آشپزخانه نباید هیچ یک از رنگ هایی مثل قرمز، صورتی، و یا بنفش باشد. موارد فوق رنگ های "آتش" هستند و می توانند منجر به ایجاد بحث و مشاجره شوند؛ بنابراین اگر می بینید که شما و همسرتان در آشپزخانه بیش از حد با هم بحث می کنید شاید به خاطر رنگ های محرک این فضا باشد.
بهترین رنگ ها سفید یخچالی، سبزهای روشن و آبی هستند. از 5 عنصر اصلی فنگ شویی – زمین، فلز، چوب، آتش، و آب - آشپزخانه هم اتاق آب است هم آتش و با توجه به 5 المان فوق الذکر سفید می تواند بین آب و آتش تعادل خوبی برقرار کند.
نور در آشپزخانه
در هیچ اتاقی استفاده از لامپ های فلورسنت پیشنهاد نمی شود. این لامپ ها دائماً سوسو می زنند و چشم ها و سیستم عصبی را تحت الشعاع قرار داده و ممکن است موجب فشار خون بالا، خستگی چشم، و سردرد شوند.
چیدمان وسایل
وسایل را باید طوری بچینید که فاصله آنها از هم مناسب باشد و تعداد حرکات و جابجایی افراد به حداقل میزان ممکن برسد. باید قادر باشید که بهترین استفاده مکانی را از فضا داشته باشید و در عین حال راحتی و آسایش را نیز ایجاد نمایید. بهتر است در این فضاعناصر آب را از عناصر آتش جدا کنید. به عنوان مثال گاز، مایکروفر و توستر را در یک طرف و یخچال و سینک و ماشین ظرفشویی را در طرف دیگر قرار دهید. هر گروه از این وسایل را می توانید با چوب از هم جدا کنید.
مانند سایر اتاق ها آشپزخانه نیز باید تمیز و مرتب نگه داشته شود و وسایل خراب و بلا استفاده دور ریخته شوند. با استفاده از این تکنیک ها آشپزخانه شما استیل خاصی پیدا می کند.

 برای مشاهده ی مدرن ترین اشپزخانه ها اینجا کلیک کنید.


برچسب‌ها: خانه مدرن

تاريخ : چهارشنبه هفتم تیر ۱۳۹۱ | 12:29 | نویسنده : مهندس چوکامی

اگر میخواهید باصرف کمترین هزینه ها خرابی ها را از بین ببرید اینجا کلیک کنید.


برچسب‌ها: تکنیک های تعمیر خانه

تاريخ : چهارشنبه هفتم تیر ۱۳۹۱ | 11:32 | نویسنده : مهندس چوکامی
با سلام این تکنیک ها خیلی خاص هستند و هر کدام توسط هنرمندان بزرگی ابداع شدند که قابل تحسین است . چون این نوشتن این مطالب و ترجمه اونها کمی زمان می بره هر روز یک تکنیک رو معرفی می کنم . در صورتی هم که تمایل داشتید در کلاس های تکنیک های رنگ آمیزی دیوار ما شرکت کنید می توانید با شماره ۲۲۷۴۲۶۸۳ تماس بگیرید و یا برای ورود به سایت ما اینجا  کلیک نمایید . 

پایه شروع رنگ آمیزی

پوشش پایه رنگ دیوار خود را به یک پرده نقاشی برای تکنیک های هنرمندانه خود بدل کنید . اگر رنگ دیوار شما در حال حاضر سفید است می توانید کار خود را آغاز کنید در غیر این صورت با رنگ اکلریک سفید و بوسیله غلتک آن را سفید کنید و اجازه دهید تا خشک شود قبل از اینکه سری دوم کار خود را آغاز کنید .

ایجاد اثرات نور

برای اینکه کار شما شبیه به شیشه باشد باید برای ایجاد نقاط براق از رنگ سفید استفاده کرد . دقت کنید که نور اتاق شما از کدام سمت وارد می شود . لازم است که سمت نور را به آن سو نقاشی کنید . اگر شما مشغول به انجام این کار در یک اتاق با نور طبیعی زیادی هستید این کار را در زمانی انجام دهید که هوا آفتابی باشد و نور خورشید به صورت درخشان و واضح در آن دیده شود .هنگامی که شما نور زیادی داشتید باید بدانید که به صورت حدودی در کدام قسمت ها بازتاب نور نیاز است و آن قسمت ها را با لکه های سفید نورانی کنید .شما باید رنگ ها را به صورت پوسته ای نازک همراه با قطر کم روی قسمت های مورد نظر بکشید و سپس نقاط براق را با سفید مشخص کنید و دور رنگ ها را با رنگ مشکی دسن کنید که بیشتر شبیه به کارهای ویترای باشد . شاید این کار طول بکشد و یا آنکه خراب شود اما چون رنگ شما اکلریک است می توانید به راحتی قبل از خشک شدن با دستمال آن را پاک کنید و دوباره بکشید .

بینور و بی حال شدن کار

اگر می خواهید که به صورت مجازی کار شما شبیه به شیشه باشد باید روی کار تمام شده را اسپری براق بزنید و یا دو لایه از لعاب اکرلیک شفاف و یا لاک الکل را روی کار بزنید . دقت کنید که حباب های لعاب کار شما را خراب نکند و حتما سطح خود را گردگیری کنید و سپس فینیش شیشه را انجام دهید.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

برچسب‌ها: دیوارهای تزئینی

تاريخ : سه شنبه ششم تیر ۱۳۹۱ | 13:7 | نویسنده : مهندس چوکامی
 

این نظریه ها رو به تازگی از یک سایت گرافیکی کاربردی پیدا کردم و ترجمه کردم . برای خودم خیلی جالب بود . به این نکته ها توجه کنید که این موارد رو در مورد دکوراسیون هم می تونید استفاده کنید.

ابتدا از چرخه رنگ اصلی شروع می کنیم . رنگهای اصلی (پایه) ، قرمز ، زرد و آبی هستند . با مخلوط کردن دو تا از رنگ های اصلی می توانید رنگهای ثانویه، نارنجی، سبز، و بنفش بدست بیارید و سپس این ترکیبات رو پیچیده تر هم می توانیم بنماییم .رنگهایی عالی که از ترکیب رنگهای اولیه و ثانویه بدست می آیند .فاصله درجه تیرگی و روشنی رنگها از سیاه و سفید می تواند ارزش رنگی آنها را مشخص کند .دورترین رنگ نسبت به مرکز دایره سفید ترین یا روشن ترین رنگهاست .مانند رنگ زرد پاستل که به سمت خارج از دایره کشیده شده است . و هر چه این رنگ ها به مرکز نزدیک تر باشند تیره تر خواهند بود مانند آبی نیرو دریایی و یا قهوه ای نارنجی .

بیایید با یک چرخ رنگی پایه آغاز.رنگ های اصلی (پایه)، قرمز، زرد و آبی هستند. با مخلوط کردن 2 از رنگ اصلی خود را کسب می کنید رنگ های ثانویه، نارنجی، سبز، و بنفش. سپس به آن را حتی پیچیده تر است، ما رنگ های عالی، که شما را با مخلوط کردن رنگ اولیه با رنگ ثانویه همسایه. تا آنجا که به سیاه و سفید آنها در مقیاس ارزش هستند. دورتر از مرکز کسب می کنید، سفید تر است در رنگ، و یا سبکتر از آن است (مانند رنگ زرد پاستل را به سمت خارج دایره).نزدیک شما را به THY AO و THT به مرکز دایره، سیاه و سفید بیشتر می شود اضافه شده است، و یا تیره تر می شود (مانند نیروی دریایی آبی یا قهوه ای است نسبی نارنجی).

بنا بر این اساس ، بعضی از ترکیب رنگهایی که جالب و بسیار مورد استفاده هستند رو به اشتراک می گذارمد.

 

رنگهای تک رنگ

یک رنگ تک با استفاده از یک رنگ تولید می شود اما می تواند ۳ نوع سایه رنگی داشته باشد به عنوان مثال آبی تیره ، روشن و متوسط

رنگ های ترکیبی

این رنگ ها می توانند با ۳ رنگ از قسمت های مختلف دایره رنگ ترکیب شده باشند به عنوان مثال ارغوانی ، سبز ، نارنجی و یا قهوه ای زرد .

رنگهای مشابه

این رنگها از ترکیب یک گروه از رنگهایی ایجاد می شوند که در یک بخش از دایره رنگی قرار دارند به عنوان مثال ، آبی ، آبی سیر ، سبز یا سبز -زرد ، و... مثال : با استفاده از رنگهای آبی و سبز آبی کله غازی بدست می آید که در چرخه رنگ کنار یکدیگر هستند .

 
 

برچسب‌ها: رنگ شناسی

تاريخ : سه شنبه ششم تیر ۱۳۹۱ | 11:55 | نویسنده : مهندس چوکامی

 

دایره ای بر این مثلث محیط می کنیم که در داخل آن هم یک شش ضلعی منظم محاط است . در مثلثهای متساوی الساقین که ما بین اضلاع شش ضلعی و مثلث محاطی قرار دارند ،‌ ما سه رنگ ترکیب شده را که هر کدام از ترکیب دو رنگ اصلی به دست آمده اند ،‌ قرار می دهیم ،‌ به این ترکیب رنگهای ثانویه زیر بدست می آیند :
زرد + قرمز = نارنجی
زرد + آبی = سبز
قرمز + آبی = بنفش
این سه رنگ ثانویه باید با دقت بسیار مخلوط شوند . هیچکدام از آنها نباید به هیچ رنگ دیگری متمایل باشند . خواهید دید که بدست آوردن رنگهای ثانویه از طریق مخلوط کردن کار ساده ای نیست .
نارنجی نه باید مایل به زرد و نه مایل به قرمز باشد . بنفش نه باید بسیار قرمز و نه خیلی آبی باشد و سبز نباید تمایل به زرد یا آبی داشته باشد .
حال ،‌ با شعاع مناسب ،‌ دایره ای بیرون دایره اول رسم می کنیم و حلقه حاصله بین دو دایره را به دوازده قسمت مساوی تقسیم می کنیم . قطعات این حلقه را در جاهای مناسب با رنگ اولیه و ثانویه طوری رنگ می کنیم که بین هر دو رنگ ، یک قسمت بصورت رنگ نشده باقی بماند . این قسمتهای رنگ نشده را با رنگهای سوم که خود از اختلاط یک رنگ اصلی و یک رنگ ثانویه حاصل می شوند ،‌ رنگ می کنیم .
زرد + نارنجی = زرد – نارنجی
قرمز + نارنجی = قرمز – نارنجی
قرمز + بنفش = قرمز – بنفش
آبی + بنفش = آبی – بنفش
آبی + سبز = آبی – سبز
زرد + سبز = زرد – سبز به این ترتیب ما حلقه دوازده رنگی منظمی به وجود آورده ایم که هر یک از رنگهای آن در جای مناسب و صحیح خود قرار دارد . تصویر ،‌ تقسیمات رنگها در این تصویر مانند رنگین کمان و طیف طبیعی است . این حلقه رنگ طوری تنظیم می شود که هر کس هر زمانی که بخواهد می تواند هر یک از رنگهای آن را مجسم سازد و بسادگی محل رنگها را تعیین نماید . برای یک نقاش ،‌ تهیه حلقه های 24 رنگ یا 100 رنگ اتلاف وقت می باشد . چون نقاش براحتی نمی تواند رنگ شماره ی مثلاً‌ 83 حلقه 100 رنگ را تجسم کند.

 شرکت دوریکا افتخار دارد دوره ها رنگ شناسی و ترکیب رنگ را به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار کند . به این منظور اینجا کلیک کنید.


برچسب‌ها: رنگ شناسی

تاريخ : سه شنبه ششم تیر ۱۳۹۱ | 11:17 | نویسنده : مهندس چوکامی

 

روز و شب ،‌ نور و تاریکی – این حالت دو قطبی در زندگی انسان و بطور کلی ،‌ در طبیعت از اهمیت اساسی و بنیادی برخوردار می باشد . قوی ترین شکل بیان نقاش برای نشان دادن این حالت ( روشنی و تاریکی ) رنگهای سفید و سیاه هستند . اثر رنگهای سیاه و سفید در تمام جهات با حوزه رنگهای سفید و سیاه و خاکستری و نیز در میان رنگهای خالص باید بطور کامل انجام شود تا راهنمای ارزشمندی جهت کار باشد .
فقط یک سیاه و سفید در منتها درجه خود می تواند سیاه سیاه و یا سفید سفید باشد ،‌ همانطوریکه مخمل مشکی سیاه ترین سیاهها و « بارتیا » از خالص ترین رنگهای سفید می باشد . ولی تعداد زیادی رنگهای خاکستری تیره و روشن وجود دارد که بین سیاه و سفید نوسان پیوسته ای را ایجاد می کند .
برای به دست آوردن رنگ تیره و روشن یعنی سیاه و سفید و خاکستری ابتدا رنگهای خاکستری رابه ترتیب از خاکستری که به سفید نزدیک باشد تا رنگهای خاکستری مایل به سیاه را در یک سری منظم در 12 درجه آماده می کنیم . یکنواخت بودن فاصله ها به ترتیب درجات از اهمیت خاصی برخوردار است . رنگ خاکستری با شفافیت متوسط باید در وسط مقیاس قرار گیرد . هر یک از این درجات خاکستری باید کاملاً یکنواخت و بدون لک بوده و هیچگونه خط روشن و تیره ای بین آنها و یا مجاورشان قرار نگیرد .

 

 برای مشاهده ی تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.


برچسب‌ها: رنگ شناسی

تاريخ : سه شنبه ششم تیر ۱۳۹۱ | 11:11 | نویسنده : مهندس چوکامی

 

منظور از کنتراست تفاوت های آشکاری است که بین دو اثر رنگ مقایسه شده می تواند دیده شود .
وقتی که چنین تفاوتهایی به بالاترین درجه خود می رسد می گوییم : کنتراستها قطری یا قطبی هستند .
بنابراین بزرگ – کوچک – سفید – سیاه – سرد – گرم در منتهای درجه شان کنتراستهای قطبی نامیده می شوند .
اندامهای حسی ما تنها بوسیله مقایسه می توانند کار کنند ،‌ بطور مثال ، زمانی چشم خطی را بلند می بیند که خط کوچکتری برای قیاس با آن ارائه شود . و همین خط وقتی با بلندتر از خودش مقایسه شود کوتاهتر به نظر می رسد . کنتراست ها ،‌ اثرات رنگ را نیز تشدید یا تضعیف می کنند .
این کنتراست ها ( هفت گانه ) از لحاظ خصوصیت و ارزش هنری اثر بصری ، مفهومی و سمبولیک بی همتا هستند و مجموعاً منبع اساسی طرح رنگ را تشکیل می دهند .
گوته ،‌ بزولد ،‌ شورل و هولزل به اهمیت تنوع کنتراستهای رنگ توجه خاصی داشتند .
کنتراست های هفت گانه رنگ عبارتند از :
1_ کنتراست رنگ ( فام )
2_کنتراست تیره – روشن
3_ کنتراست سَرد – گرم
4_ کنتراست رنگهای مکمل
5_ کنتراست همزمان
6_ کنتراست سیر ( اشباع )
5_ کنتراست وسعت

 

کنتراست رنگ از هفت نوع کنتراست ذکر شده ، ساده ترین آن کنتراست رنگ ( فام ) می باشد . این کنتراست ،‌ نیاز چندانی به دید رنگ ندارد ،‌ زیرا آن بوسیله رنگهای رقیق نشده در روشنایی بسیار تند نشان داده می شود .
تعدادی از ترکیبات اصلی رنگ عبارتند از : زرد / قرمز . آبی .
قرمز ، آبی ، سبز ،‌ آبی / زرد / بنفش ؛ زرد / سبز / بنفش / قرمز ، بنفش / سبز / آبی ، نارنجی / سیاه درست همانطوریکه سیاه – سفید نشان دهنده منتهای درجه کنتراست روشن – تیره هست ،‌ به همان ترتیب زرد / قرمز / آبی / نهایت کنتراست رنگ را نشان می دهد .
برای ایجاد کنتراست لااقل به سه رنگ مختلف و بطور واضح احتیاج داریم که در این صورت تأثیر آن هم همیشه مایه دار ،‌ شدید و واضح است . با خارج کردن رنگهای به کار گرفته شده از سه رنگ اولیه شدت کنتراست رنگ کاهش می یابد .
بدین ترتیب رنگ های نارنجی ،‌ سبز و بنفش از لحاظ خصوصیت ضعیف تر از رنگ های زرد ، قرمز و آبی هستند . و باز اثر رنگهای سوم کمتر مشخص است .
وقتی رنگ های منفرد با خطوط سیاه و سفید از هم جدا می شوند ، ویژگیهای خاص خودشان را با صراحت بیشتری نمودار می کنند و اثرات متقابل و بینا بینی آنها تا اندازه ای کم می شود و هر رنگ اثری از واقعیت و انسجام را کسب می کند .
اگر چه سه گروه رنگ زرد ، قرمز و آبی قوی ترین کنتراست رنگ را نمایش می دهند ، با وجود این تمام رنگهای خالص رقیق نشده نیز می توانند در ایجاد چنین کنتراستی سهیم باشد . وقتی درخشندگی رنگ تغییر می کند ، کنتراست رنگ ارزش مفهومی کاملاً‌ جدیدی به خود می گیرد) به همین ترتیب ،‌ نسبت های کمی رنگهای زرد ،‌ قرمز و آبی هم ممکن است دچار تعدیل شود که این تعدیل ها به دلیل فراوانی غیرقابل شمارش است . در این حالت نیروی گویایی و بیان متناسب با آن هم زیاد می شود . اینکه سیاه و سفید جزء عناصر پالت محسوب می باشد ، به موضوع مورد نظر و ترجیح فردی بستگی دارد . همانطور که در مبحث عامل رنگ و اثر رنگ نشان داده شد ،‌ رنگ سفید موجب تضعیف روشنایی رنگهای مجاور می شود و آنها را تار و تیره می سازد و سیاه باعث می شود که رنگهای مجاور روشن تر به نظر آید . به همین دلیل سفید و سیاه می توانند عناصر قدرتمندی از کمپوزیسیون رنگ به شمار آیند .

 

برای تمرین کنتراست رنگ موضوعات متنوعی وجود دارد که می توان آنها را نقاشی کرد . کنتراست رنگ را در هنرهای بومی و محلی مختلف می توان پیدا کرد . نقش و نگارها ، لباسهای محلی و سفال گری های زیبا ،‌ روحیه شاد مردم را از طریق تأثیرات رنگ ،‌ نشان می دهد . در نسخه خطی زیبای قرون وسطی ،‌ کنتراست رنگ به طرق مختلف بکار گرفته شده که اغلب لزوماً‌ از روی سلیقه زیبا شناسانه نیست ،‌ بلکه یک ابتکار در تزئین است .
در شیشه های قدیمی نیز کنتراست رنگ غالب است . و اولین تأثیر در واقع روی شکلهای تجسمی ساخت آنها ظاهر می شود . « استفان دوکز » « فرا آنجلیکو و بوتیچلی در زمره نقاشانی هستند که کمپوزیسیون را روی کنتراست رنگ پایه گذاری کرده اند . شاید بزرگترین نمونه مهم کاربرد آن در تابلوی رستاخیز اثر گرونوالد باشد که خود این کنتراست قدرت بیان همه جانبه حالت را نشان می دهد .
در تابلوی سوگواری اثر بوتیچلی در پیناکوتک ،‌ مونیخ ،‌ کنتراست برای توصیف عظمت گسترده صحنه به کار گرفته شده است ، و تمام رنگ ها در آن حادثه هم تاریخی را نشان می دهند . در اینجا می بینیم که نیروی بیان کنتراست رنگ می تواند بسیار گسترده ( متنوع ) باشد . کنتراست رنگ می تواند سرزندگی پرهیاهو ،‌ اندوه زیاد ،‌ سادگی خاکی و جهان پر عظمت را به نحو یکسانی به تصویر بکشد . در میان نقاشان معاصر ،‌ ماتیس ،‌ موندریان ، پیکاسو ،‌ کاندینسکی ،‌ لرژ ،‌ میدو اغلب به این شیوه نقاشی کرده اند .
قوی ترین حالت کنتراست رنگ : زرد / قرمز /‌ آبی
زرد . قرمز / آبی / سفید / سیاه

 

 اگر میخواهید اطلاعات بیشتری درباره ی درباره ی رنگ ها بدست اوریدو انها را به صورت حرفه ای در جهت زیبایی منازل خود به کار گیرید اینجا کلیک کنید.

 


برچسب‌ها: رنگ شناسی

تاريخ : سه شنبه ششم تیر ۱۳۹۱ | 10:40 | نویسنده : مهندس چوکامی

کنتراست وسعت

کنتراست وسعت عبارت است از کنتراست مساحت نسبی دو یا چند تکه رنگ . این کنتراستی است که بین کم و زیاد ، و یا کوچک و بزرگ به کار می رود . رنگها ممکن است در سطوحی به هر اندازه بکار رود ،‌ اما این سؤال پیش می آید که چه نسبت کمی بین دو یا چند رنگ حالت توازن را نشان می دهد به نحوی که رنگهای به کار رفته هیچکدام از دیگری چشم گیرتر نباشد .
دو عامل نیروی رنگ خالص را تعیین می کند : این دو عامل عبارتند از درخشش و وسعت برای تخمین میزان درخشندگی یا درجه روشنی رنگهای خالص ،‌ باید آنها را روی زمینه ای به رنگ خاکستری مات با درخشندگی متوسط مقایسه کنیم . حال می بینیم که سیری یا درجات روشنی رنگهای مختلف با هم متفاوتند .
ترکیب رنگها به منظور آشنایی بیشتر با عالم رنگ ،‌ ابتدا می باید در زمینه مخلوط کردن اصولی رنگها تمرین هایی را بر شماریم . در موارد مختلف ممکن است ما بنابر میزان حساسیت و سبک خود رنگهای تیره یا روشن را انتخاب نمائیم . هر رنگی را می توان با سیاه ،‌ سفید یا خاکستری مخلوط نمود . و هر رنگ دیگری را نیز می توان با رنگهای دیگر مخلوط کرد . در این جهان رنگهایی بی شمار حاصل از اختلاط رنگهای مختلف وجود دارد

 
1_ نوارهای مخصوص مخلوط نمودن رنگها :
دو رنگ دلخواه را بر روی دو انتهای نوار قرار می دهیم و مخلوط هایی از این دو رنگ را با درجات تیره و روشن آماده می نمائیم . بدین ترتیب با توجه به دو رنگی که در ابتدا کار را با آنها آغاز نمودیم ، اکنون طیفی از سایه های کم رنگ تا پررنگ بدست آورده ایم که می توان آنها را در سایه روشن ها بکار برد .
2_ مثلث های اختلاط رنگ ها :
مثلث متساوی الاضلاعی را رسم می کنیم ، ابتدا هر یک از اضلاع مثلث را به سه قسمت مساوی تقسیم می کنیم ، سپس از نقاط تقسیم می کنیم ، سپس از نقاط تقسیم خطوطی موازی با اضلاع مثلث را رسم می نمائیم . بدین ترتیب 9 مثلث کوچک بدست می آید . رنگهای زرد ،‌ قرمز و آبی را در مثلث های کوچک واقع در گوشه های مثلث بزرگ قرار می دهیم . سپس رنگهای زرد را با قرمز ، زرد را با آبی و قرمز را با آبی مخلوط کرده و در مثلث های خالی میانی قرار می دهیم . در هر یک از مثلث های باقی مانده مخلوطی از سه رنگ مجاور مثلث خالی را قرار می دهیم . همین عمل را می توان با رنگهای دیگری

 

 

درباره ی رنگ شناسی ایتن بیشتر بدانید .


برچسب‌ها: رنگ شناسی

تاريخ : شنبه سوم تیر ۱۳۹۱ | 21:52 | نویسنده : مهندس چوکامی
طراحی مدرن خانه های چوبی کوچک با سبک سنتی

دراینجا خانه ای کوچک چوبی با سبک سنتی می بینید که این خانه بر اساس سبک سنتی اروپا طراحی شده است . که در میان درختان بسیار واقع شده است . طراحی این خانه به نحوی صورت گرفته که بسیار گرم و دوست داشتنی باشد و از متریال های طبیعی در آن استفاده شده است . که بهترین محل برای به دست آوردن آرامش می باشد . ترکیب مواد چوبی با دیوارهای سفید این خانه را برای زندگی  راحت تر و آرامش بخش تر می نماید . اگر چه این خانه کوچک است ، اما بسیار دنج است و به هیچ وجه خسته کننده نیست . شومینه ای که در اتاق نشیمن یک شومینه باز وجود دارد و همچنین یک  کتابخانه به سبک کلاسیک . آشپزخانه ای به سبک کلاسیک که باعث یکپارچه سازی و تعامل با لوازم آن به سبک روستیک می شود . این خانه بسیار منحصر به فرد است و دارای طراحی داخلی بسیار دلنشین و همسو با روح طبیعت گرای انسان می باشد . این عکس ها را از این خانه زیبا ببینید و امیدوارم که از آنها الهام بگیرید .

برای مشاهده ی پروژه های  اجرا شده توسط شرکت دوریکا اینجا کلیک کنید.برچسب‌ها: خانه های خاص

تاريخ : جمعه دوم تیر ۱۳۹۱ | 20:45 | نویسنده : مهندس چوکامی
آباژور های کدویی با طراحی شگفت انگیز و معاصر توسط Calabarte

برای اولین بار که این آباژور های کدویی رو دیدم خیلی شگفت زده شدم که اینقدر می شه کار های زیبایی رو با کدو درست کرد .

اگه دوست دارید بیشتر با هنر دست این هنرمند یعنی Calabarte آشنا بشید می تونید به سایت شخصیش به این آدرس مراجعه کنید

http://www.calabarte.com/


در اینجا یک آباژور کدو با طراحی عالی داریم که از طراح معاصر کالابرت است . بسیار منحصر به فرد و غیر معمول

هستند . به هنگام خروج نور بسیار طرح های زیبایی ایجاد می کنند که با سبک معاصر کلاسیک هماهنگی دارند .

این آباژورها برای تزیینات داخلی بسیار جذاب هستند . هر کدام از این آباژورها که توسط کالابرت تولید می شوند

به سختی و از پوسته خشک کدوهای سنگال درست می شوند که با برش الگوهای طراحی و کندن آنها به طرح نهایی تبدیل می شوند .

این تخلیه پوست کدو باعث می شه که نور به صورتی بسیار زیبا از آن خارج بشه و بازی نوری زیبایی رو ایجاد بکنه .

این آباژورها بر پایه های چوبی ایستادند و با روغن ایتالیایی فینیشینگ می شوند . این آباژورها محیط زیبایی رو ایجاد

می کنند که انسان رو به یاد مناطق استوایی و درختان آفریقایی می اندازند . اجازه بدهید که تعداد بیشتری از این آباژورهای زیبا رو با هم ببینیم .

 

به منظور یادگیری اباژورهای زیبایی که ساخته ی دست خودتان باشد اینجا کلیک کنید.


برچسب‌ها: آباژورهایی از کدو

تاريخ : جمعه دوم تیر ۱۳۹۱ | 20:21 | نویسنده : مهندس چوکامی
شکل و فرم کاغذ دیواری های دکوراتیو با اشکال هندسی

یکی از عناصر مهم در طراحی دکوراسیون تصویر زمینه یا بک گراند با شکل و فرم منحصر به فرد است . تصاویر پر از احساس هندسی که در این تصاویر مشاهده می کنید یکی از انواع جلب توجه در پس زمینه را ایجاد می کنند . این پس زمینه ها از اشکال هندسی ، بازی با نور و سایه و مجموعه هایی از راه برای ایجاد خطای دید تشکیل شده اند . براقیت بالا ، استفاده از لوسترهای فلزی و متال و استفاده از تناژ مناسب رنگ ها باعث هرچه جذاب تر شدن این کاغذ دیواری ها شده اند . در این نوع کاغذ دیواری از ترکیب رنگهای تیره و کنتراست تیره و روشن استفاده شده است ، مانند سیاه ، سفید و قهوه ای . اما در  عین استفاده از رنگ های تیره بازی های خوبی از نور را ارائه می دهد . شاید چنین کاغذ دیواری هایی در رویاهای شما باشند . در طراحی آن از  شکل مربع استفاده شده است و شاید الماس و در برخی از قسمتها شکل ها به صورت رندوم قرار دارند . بله دلیل اینکه شما و بسیاری از مردم اینک نظاره گر این زیبایی هستند همین تناسبات است . که اگر اصول این زیبایی ها دانسته شود بر شما آشکار خواهد شد که این از وظایف ما در خانه طرح دوریکا است . طراحی این ست از کاغذ دیواری ها توسط گراهام و براون از طراحان برجسته کاغذ دیواری صورت گرفته است . در این مجموعه از رول شما تردد رنگ های سفید ، کرم های مات ، بنفش نیمه شب ، قرمز ، قرمز مایل به قهوه ای و رنگ زیبای سنگ های ساحلی را می بینید . این کاغذ دیواری ها در موقعیت مناسب و در فضایی کاملا مدرن استفاده شده اند . بیایید و این اشکال را در تصاویر زیر بر اساس ایده های دکوراتیو پر احساس با زمینه های هندسی نظاره کنید .

برای مشاهده ی نمونه های اجرا شده توسط مجموعه ی دوریکا اینجا کلیک کنید.


برچسب‌ها: دیوارهای تزئینی

تاريخ : جمعه دوم تیر ۱۳۹۱ | 15:6 | نویسنده : مهندس چوکامی
دیوارهای تزئینی منحصر به فرد و جالب برای اتاق ها

در اینجا یک دیوار  پارتیشن منحصر به فرد و جالب را در تصویر می بینیم که با رنگ سفید نقاشی شده، این پارتیشن ابرای هر یک از اتاق ها یک نوع احساس خاص ایجاد می کند . ااین مدل از پاتیشن ها بسیار مدرن ، قابل تغییر و به صورت مدولار و همچنین قابل ارتقا می باشند . می توانید از این نوع پارتیشن برای تزئین  یا تقسیم بندی اتاق ها استفاده کنید و یا اینکه می توانید فضایی برای یک اتاق تعریف نمایید . آنها می تواند متصل شود و یا  با طرحهای منحصر به فرد تلفیق شوند و برای اهداف دکوراتیو و یا نیاز های تقسیم فضا استفاده شوند . شکل منحصر به فرد است، چون به نظر می رسد مانند یک پازل، یک دیوار موزاییک. اجازه دهید نگاه کنید به عکس زیر.
 
اگر قصد دارید تصاویر بیشتری از دیوارهای تزیینی مشاهده کنید اینجا کلیک کنید.


برچسب‌ها: دیوارهای تزئینی

  • دانلود فیلم
  • قالب وبلاگ